سنگ فرش تراورتن

راه نمایی در مورد خرید سنگ 1

در زمان ساخت و ساز مرحله تهیه مصالح از مهم ترین مراحل است که قسمت زیادی از هزینه پروژه را شامل می شود. بنابراین لازم است که با دقت و حساسیت این مرحله را بررسی کرد.

خرید سنگ نسبت به مصالح دیگر از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است زیرا تنوع زیادی دارد و نما و جلوه ساختمان را برای سراسر عمر ساختمان تعیین می کند.

در تهیه سنگ دو نکته حائز اهمیت است :

  •  محل کاربرد سنگ
  • میزان هزینه

در زمان خرید سنگ براین  نکته توجه کنیم که این سنگ را برای چه قسمتی تهیه می کنیم و کاربرد آن چیست؟!

در این مقاله خرید سنگ فرشی برای کف پوش  را بررسی می کنیم.

آیا برای فضای داخلی سنگ می خریم و از شرایط طبیعی محافظت می شود یا برای فضای باز و محیط خارجی از این سنگ استفاده می کنیم.
در صورتی که برای فضای داخلی مانند دیوارهای داخلی و کف فرش داخلی استفاده می کنیم می توانیم از مرمریت استفاده کنیم . مرمریت با توجه به رنگ ها و نقش و نگار ذاتی گزینه مناسبی برای پوشش کف و دیوارهای داخلی است. مرمر نور را از خود عبور می دهد و در ترکیب با نور پردازی فضای زیبایی را برای محیط فراهم می کند.
در فضاهایی مانند لابی یا سالن های اصلی بهترین گزینه محسوب می شود.اما قیمت بالای آن خصوصا در حالت اسلب می تواند باعث محدودیت انتخاب شود.
در صورتی که هزینه محدودیت کمتری داشته باشد اونیکس و تراونیکس هم برای دیوارهای تزئینی داخلی پیشنهاد می شود.
برای کف فرش داخلی نیز گزینه های متفاوتی را می توانیم در نظر بگیریم. برای محیط های لوکس مانند لابی ساختمان یا سالن پذیرش هتل مرمر پیشنهاد می شود، باید توجه داشت که درجه مقاومت فشاری مرمر کم و میزان صیقلی مرمر زیاد است و ممکن است لغزندگی سطح باعث دردسر شود.
در مکان های عمومی تر و فضاهای کاری استفاده از تراورتن گزینه مناسب تری برای پوشش کف است زیرا لغزندگی کمتری دارد.
با توجه به خطوط و رنگ دانه های موجود کثیفی و آلودگی را کمتر نشان می دهد و جلوه مکان را حفظ می کند. در مکان های مرطوب و لغزنده مانند استخرها استفاده از تراورتن بهترین و مناسب ترین گزینه است.
استفاده از گرانیت به عنوان کف فرش در فضاهای سرپوشیده پیشنهاد نمی شود زیرا سنگ گرانیت به دلیل مواد و اجزای سازنده باعث انتشار آلودگی و ذرات سنگین می شود. اما در فضاهای آزاد یا فضاهایی با امکان تهویه دائمی، استفاده از گرانیت به علت مقاومت فشاری بالا بسیار مناسب است.
امروزه استفاده از سنگ های گیوتین به عنوان کف فرش برای ورودی جلوه زیبایی ایجاد می کند و استفاده از آن برای فضاهای کوچک و فانتزی پیشنهاد می شود.

افکار خود را به اشتراک گذارید